Share:
 

Round Results

Season 
Round 
Grade 
Dates Home Team   Away Team Venue
23 Nov 19
30 Nov 19
Northern Suburbs
224 M Dawson 76 TA Healy 48  JP Wood 6/97 S Doggett 3/72
and 1/44  
def Ipswich / Logan
106 L Prince 43  C Sully 4/10 S Hele 4/36
and 161 M Topp 47* H Wood 25  N McFadyen 4/38 S Hele 3/67 NA McSweeney 2/17
Shaw Park (Ian Healy Oval) 
23 Nov 19
30 Nov 19
Valley
169 JH Beath 46 NG Stevens 44 DP McLachlan 30  BL Edwards 5/68 RD Tazelaar 4/40
and 3/57 DP McLachlan 25*  
def by Western Suburbs
231 J Sippel 91* I Snell 54 P Collins 37  SS Kabel 4/22 CL Knight 3/40
and 5/154(dec) SR Dennien 53* B Smith 28 J Sippel 26  MG Walter 4/46
Ashgrove Sportsground (Peter Easton Oval) 
23 Nov 19
30 Nov 19
Sandgate - Redcliffe
8/227(dec) C Hemphrey 85 ZJ Keune 39 CR Barsby 39 JJ Connolly 27*  P White 5/59 RA Walker 2/73
and 0/24  
def Toombul
113 J Blake 38  LJ Aspin 5/16 LJ Carey 4/33
and 7/256(dec) J Blake 72 RA Walker 41* RH McDonald 36* CJ Boyce 34  CS Abbey 3/66 LJ Carey 2/46
Sandgate Redcliffe District Cricket Club (Trevor Hohns Oval) 
23 Nov 19
30 Nov 19
Redlands
224 S Heazlett 53 L Smith 41 N Hurford 29 JJ Bazley 26  J Kann 3/44 L Hope-Shackley 3/47 H Burdon 2/16 M Kuhnemann 2/59
and 1/57(dec) L Smith 25  
def Gold Coast
210 J Cooper 46 J Kann 33 LR Maladay 25  JJ Bazley 4/65 BK Long 2/30 JS Stimpson 2/36
EGW Wood Reserve (Peter Burge Oval) 
23 Nov 19
30 Nov 19
South Brisbane
6/241(cc) JW Cross 54 E Peterson 52 S Fernando 42 L Duval 27  
drew Wynnum/Manly
9/288(dec) J Floros 58 MD Gleeson 47 CB Hunter 40 B Floros 26  SR Nanayakkara 3/53 TT Sawyer-Brown 2/32 D Coote 2/51 J Eccles 2/77
Fehlberg Park (Norman Gray Oval) 
23 Nov 19
30 Nov 19
University of Queensland
9/297(dec) J Coetzee 88 DP Michael 69 MR Fry 50 J Carty 38  AA Day 5/116 JL Tyson 2/45
def Sunshine Coast
201 NJ Selman 48 P Dein 41 JL Tyson 38 A Lovell 28  S Walter 4/40 D Endersby 3/55 S Belford 2/39
University of Queensland (Wep Harris Oval) 
The qualification for this report is 25 runs, 2 wickets.

Facebook